Proběhla brigáda v kostele svaté Kateřiny

09.11.2015 22:26

V sobotu 7. listopadu od 8:30 do 12:00 proběhla brigáda v kostele svaté Kateřiny. Sešlo se 23 převážně mladých lidí, kteří pomáhali rozebrat zřícené  a houbou zničené schodiště na kůr a provizorní prkennou podlahu v lodi kostela. Práce jim šla rychle od ruky. Pod podlahou byl však velký nános bahna, které bylo nutné vymést. Šlo to velmi špatně, všude bylo hodně prachu. Podlahu jsme však navlhčit nemohli, protože vznikala lepivá souvislá hmota. Postupně se začala objevovat zachovalá dlažba.

    V rámci brigády byla z kostela vyvezena část stavební suti a starého stavebního materiálu a uklizena zákristie. Po několika letech se otevřel hlavní vstup do kostela v průčelí. Pohled ven na pilíř mostu není příliš romantický a radostný. Větší radost nám udělal objev vstupních vrat na kůru za varhanami, kterými bude po jejich opravě a úpravě možné vandaly rozmlácené provizorní dveře v průčelí kostela dočasně nahradit.

    Zdravé části provizorní podlahy byly převezeny na farní dvůr. Skauti je využijí jako podlážky k letnímu stanovému táboru.

    Všem účastníkům brigády patří velký dík. 

    Následný úklid do čista (setření podlahy a lavic) proběhne až na jaře před první kulturní akcí. 

 

 

  

Fotogalerie: Brigáda v kostele svaté Kateřiny

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode